PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  

 

18 LUTEGO 2024

                                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…
  1. Dziś rozpoczynamy nasze tegoroczne rekolekcje wielkopostne połączone z renowacją misji. Głosić je będzie Ojciec Antoni Paździorko ze zgromadzenia Ojców Redemptorystów. Rekolekcje będą trwały do środy włącznie. Dziś jest porządek niedzielny spotkań rekolekcyjnych. Od jutra do środy porządek Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi będzie o godz. : 7.00; 12.00 16.30 – dla dzieci i 18.00. Program rekolekcji jest wywieszony przed kościołem w kilku miejscach jak również znajduje się na parafialnej stronie internetowej. Spowiedź  jest przewidziana od poniedziałku do środy włącznie pół godziny przed każdą Mszą św. Dlatego dziś spowiadamy w zakrystii w wyjątkowych przypadkach. We środę o godz. 12.00 będzie Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy by w miarę możliwości dowieść chorych do kościoła na tę mszę św.
  1. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście są pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 17.30 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: - dzieci z rodzicami na godz. 16.30; młodzież i dorosłych na godz. 17.30 .
  1. Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym.
  1. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła ofiarami do puszek przed kościołem.
  1. W przyszłą niedzielę ostatnią niedzielę lutego o godz. 13.30 będzie kolejne spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
  1. Równie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 druga część spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskiej i liderów wspólnot naszej parafii na plebanii.