NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS

 

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

 

14 KWIETNIA 2024

                                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

 

  1. Dzisiaj przeżywamy ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

 

  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 będzie pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św.

 

  1. Dzisiaj z racji narodowego czytania Pisma św. można brać fragmenty cytatów z Pisma św. na obecny rok, które znajdują się w koszyku na stoliku pod chórem.

 

Od 8 kwietnia do 17 lipca trwa akcja modlitewna: „Studniówka – sto dni modlitwy za maturzystów”. Celem modlitwy jest towarzyszenie maturzystom w przygotowaniu do egzaminów, wsparcie w czasie egzaminów maturalnych oraz modlitwa o właściwy wybór drogi życiowej. Maturzyści, którzy chcą być objęci duchową adopcją zgłaszają się poprzez link na Facebooku Duszpasterstwa Młodzieży lub do swoich wikariuszy i katechetów.  A także wszyscy, którzy chcą podjąć się modlitwy za maturzystę mogą poprosić swoich wikariuszy o pomoc w przejściu rejestracji. Natomiast wszystkich uczniów klas ósmych, pragniemy objąć modlitwą nowenny, czyli dziewięć dni przed egzaminami ósmoklasisty. Szczegółowe dane zostaną przekazane w późniejszym.