DWUDZIESTA  SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1 PAŹDZIERNIKA 2023

                                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Od dziś przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwo Różańcowe w naszej świątyni na godz. 17.30 dla dorosłych i młodzieży i we wtorki i czwartki dla dzieci (zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami) na godz. 16.30. Dla dzieci będzie konkurs z nagrodami za chodzenie na różaniec do kościoła. Jeżeli ktoś nie może przybyć do kościoła zachęcamy, by gromadzić się w domu w gronie wspólnoty Kółek Różańcowych czy też rodziny. Na ten czas można ustroić ołtarzyk domowy z figurką czy obrazem Matki Bożej. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne; w poniedziałki i soboty - tajemnice radosne; we wtorki i piątki – tajemnice bolesne, zaś w czwartki – tajemnice światła.

 

  1. Za pobożne odmówienie jednej części różańca w kościele lub kaplicy a także w rodzinie wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki:

a) pięć tajemnic różańca odmówić w sposób ciągły;

b) modlitwę ustną połączyć z rozważaniem tajemnic;

c) przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane i poprzedzone krótkim rozważaniem każdej tajemnicy;

d) należy być w stanie łaski uświęcającej.

 

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca w który modlić się będziemy o świętość kapłanów a także o powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek miesiąca go godz. 6.30 z rana i o 17.00 po południu będzie spowiedź pierwszopiątkowa, a po Mszy o godz. 7.00 i 18.00 będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. W I sobotę miesiąca po nabożeństwie różańcowym ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. i mszy św. o 18.00 będzie ostatnia w tym roku procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła (można na procesję przynieść świece).

 

  1. Dziś po mszy św. o godz. 12.00 będzie pierwsze spotkanie młodzieży klas VIII i starszych, którzy chcą się przygotowywać do sakramentu bierzmowania w przyszłym roku.

 

  1. Dzisiejsze ofiary składane do puszek po każdej Mszy św. są przeznaczone na wsparcie Domu Samotnej Matki w Ełku.

 

  1. W tym tygodniu we środę 4 października przypada wspomnienie św. Franciszka - głównego patrona III Zakonu św. Franciszka. We czwartek 5 października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej – orędowniczki Bożego Miłosierdzia, zaś w sobotę obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – patronki wszystkich Kółek Różańcowych. W sobotę zapraszamy na godz. 17.30 wszystkie koła różańcowe naszej parafii.

 

  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 18.00 zapraszamy liderów wszystkich wspólnot naszej parafii oraz członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na powakacyjne spotkanie w celu omówienia ważnych kwestii duszpasterskich.