SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 22 MAJA 2022

                                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

 

2. W dniu dzisiejszym o godz. 12.00 Mszę św. prymicyjną odprawi pochodzący z naszej parafii Ks. Neoprezbiter - Adam Roziewski, który w dniu wczorajszym o godz. 10.00 w katedrze ełckiej przyjął święcenia kapłańskie. Polecamy jego posługę kapłańską waszej modlitewnej pamięci.

 

3. Dziś też przypada wspomnienie św. Rity, która jest patronką mieszkańców Bród Mały.

 

4. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

 

5. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

 

6.  Zapraszamy wszystkich parafian, do wzięcia udziału w 33 dniowych, indywidualnych rekolekcjach Zawierzenia się Jezusowi przez Maryję, które rozpoczynają się 25 maja a zakończą 27 czerwca - osobistym aktem Oddania się Matce Bożej. Książki z rozważaniami na każdy dzień rekolekcji, są do nabycia w zakrystii, w cenie 30 zł. Spotkanie formacyjne, dla wszystkich uczestników rekolekcji, odbędzie się 2 czerwca, na Mszy św. o godz. 18:00.  Na to spotkanie zaprasza ks. Szymon Klimaszewski.

 

7. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.

 

8. W piątek, 27 maja, po nabożeństwie majowym rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

9. W sobotę, 28 maja, w Krasnymborze odbędzie się pierwszy z Diecezjalnych Kongresów Różańcowych – stacja dorosłych. Zachęcamy do zapisywania się na ten kongres kółka różańcowe z naszej parafii, członków wspólnot a także wszystkich chętnych z naszej parafii. Wyjazd byłby o godz. 8.30 z parkingu przy naszym kościelne. Powrót około godz. 15.00. Zachęcamy też by zapisywać się na Kongres Różańcowy dzieci w Studzianicznej, który będzie 4 czerwca. Wyjazd również o 8.30 spod kościoła i powrót około godz. 15.00. Mogą się zapisywać całe rodziny. Kongres Różańcowy dla Młodzieży będzie w Ełku 11 czerwca. Wyjazd i powrót w tych samych godzinach. Zachęcamy młodzież (zwłaszcza tą, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania.

 

10. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela. 

 

11. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu przewidziany jest Kongres Różańcowy w parafiach. W ramach kongresu odmówione będą w tym dniu od godz. 19.00 cztery części różańca prowadzone przez różna wspólnoty różańcowe z naszej parafii. Po mszy św. do 19:30 - męskie koło różańcowe „św. Józefa”, od 19:30 do 20:00 - koło różańcowe „św. Faustyny” od 20:00 do 20:30 - koło różańcowe „bł. Marianny i Alojzego Beltram” od 20:30 do 21:00 - koło różańcowe „św. Jana Bosko” i „św. Brata Alberta”.

Zachęcamy też pozostałe wspólnoty i wszystkich parafian, aby jak najliczniej przyłączyli się do tej inicjatywy kongresowej.