NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

4 CZERWCA 2023

                                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 kolejne spotkanie z rodzicami przed Rocznicą I Komunii świętej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 19 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00.
  1. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku niedzielnego o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 12.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach jak to było przed pandemią. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela obecnego wśród nas w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki, które w tym roku były u I komunii św. w strojach pierwszokomunijnych zapraszamy do sypania kwiatów. Zaproszeni są również chłopców również w strojach pierwszokomunijnych do niesienia różańca i dzwonków.
  1. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszam katechetów naszej parafii na spotkanie, które odbędzie się na plebanii. Natomiast w niedzielę za dwa tygodnie o tej samej porze zapraszam wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz liderów wszystkich grup działających przy parafii a także sołtysów wiosek należących do naszej parafii na spotkanie dotyczące organizacji Misji świętych i uroczystości poświęcenia kościoła, która będzie miała miejsce w sobotę 9 września 2022 roku o godz. 12.00.
  1. W poniedziałek na Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców wsi Korkliny z racji dnia ich patrona św. Antoniego z Padwy natomiast w piątek mieszkańców ul. Bolesława Chrobrego z racji wspomnienia św. br. Alberta Chmielowskiego.
  1. Za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na nasze Ełckie Seminarium Duchowne składamy serdeczne Bóg zapłać!